Історія коледжу

Економічному коледжу ДДТУ у 2012 року виповнилося 50 років. За період свого існування він виріс в сучасний вищий навчальний заклад І р.а. Дніпропетровської області з висококваліфікованим викладацьким складом і розвинутою навчально-матеріальною базою.
Головне досягнення й предмет гордості – це вихованці коледжу. За 50 років існування коледж підготував понад 18 тис. фахівців, котрі добре зарекомендували себе на виробництві, в сфері побутового обслуговування та керівних посадах національної економіки.

  • Css Template Preview
  • Css Template Preview
  • Css Template Preview
Економічний коледж ДДТУ » Історія коледжу
Історія коледжу
Коротка історична довідка закладу


Дніпродзержинський економічний коледж Дніпродзержинського державного технічного університету є державний навчальний заклад ІІ рівня акредитації. Коледж створено у 1962 році з назвою «Дніпродзержинський економічний технікум». відповідно розпорядження Ради Міністрів Української РСР від 15 березня 1962 року за № 300-Р по виконанню постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів Української РСР від 23 лютого 1962 року за № 204 для підготовки економічних кадрів по плануванню металургійної промисловості, товарознавству, матеріально-технічному постачанню і збуту та бухгалтерського обліку в промисловості.

Розпорядженням Ради Міністрів Української РСР від 13 червня 1969 року № 549-Р технікум був переданий в систему Міністерства побутового обслуговування населення Української РСР. З 1970 року згідно наказу Міністерства побутового обслуговування від 21.112.1970 року № 349, внесені зімни до статуту, а також змінено назву на Дніпродзержинський технолого – економічний технікум.

Постановою Ради Міністрів Української РСР від 07 серпня 1990 року за № 170 був організований Український державний союз об’єднань, підприємств і організацій побутового обслуговування – «Укрсоюзсервіс», в систему якого було передано технікум. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 1993 року № 222 “Про управління майном підприємств, установ і організацій, заснованих на загальнодержавній власності, які входять до складу «Укрсоюзсервісу» була здійснена передача технікуму до системи Міністерства освіти України станом на 01.01.1993 року.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 1993 року № 750 “Про стабілізацію діяльності підприємств та організацій побутового обслуговування населення було здійснено передачу технікуму до системи Укрсоюзсервісу станом на 1 липня 1993 року.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24 травня 1997 року № 491 “Про передачу деяких вищих навчальних закладів до сфери управління Міністерством освіти ” ДТЕТ переданий до системи Міносвіти України станом на 1 липня 1997 року.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 29 травня 1997 року № 526 технолого – економічний технікум ліквідовано та на його базі створено технолого – економічний технікум Дніпродзержинського державного технічного університету.

Відповідно до статті 29 Закону України “Про вищу освіту” щодо автономії та самоврядування вищого навчального закладу та з метою підвищення якості підготовки фахівців, реалізації системи ступеневої освіти, забезпечення ефективного використання науково-педагогічного потенціалу та у відповідності з листом-погодження Міністерства освіти і науки України від 18 грудня 2007 року № 1/11-9099 ТЕТ ДДТУ перейменований на Дніпродзержинський економічний коледж Дніпродзержинського державного технічного університету з 1 липня 2008 року.